UstalarBurada.com : Kaliteli iş arayan, eleman arayanların sitesi - (262) 341 40 04 - Usta Firma ve Usta Elemanlar Burada - Siz Neredesiniz? Firma CV, Usta CV, Kaynak Ustaları mı Lazım İşinizi yetiştirmek mi İstiyorsunuz ? Kaynakçılar,Argoncular,El - BARTER sistemi hakkında merak edilen her şey
UstalarBurada.com : Kaliteli iş arayan, eleman arayanların sitesi - (262) 341 40 04 - Usta Firma ve Usta Elemanlar Burada - Siz Neredesiniz? Firma CV, Usta CV, Kaynak Ustaları mı Lazım İşinizi yetiştirmek mi İstiyorsunuz ? Kaynakçılar,Argoncular,El - BARTER sistemi hakkında merak edilen her şey

Ücretsiz üye olmak ve fırsatlardan yararlanmak için tıklayınız... Bireysel üye olmak isteyenler!Lütfen önce sözleşmeyi okuyunuz. Kurumsal üye olmak isteyenler!Lütfen önce sözleşmeyi okuyunuz.
UstalarBurada.com : Kaliteli iş arayan, eleman arayanların sitesi - (262) 341 40 04 - Usta Firma ve Usta Elemanlar Burada - Siz Neredesiniz? Firma CV, Usta CV, Kaynak Ustaları mı Lazım İşinizi yetiştirmek mi İstiyorsunuz ? Kaynakçılar,Argoncular,El - BARTER sistemi hakkında merak edilen her şey
 USD 8.2730 8.2879
 EURO 7.5608 7.6109
Güncelleme 8.5.2021 04:49:22BARTER sistemi hakkında merak edilen her şey [21.7.2009]

BARTER HAKKINDA  MERAK EDİLEN HER ŞEY:

BARTER NEDİR ?

Terim olarak Barter Takas anlamına gelir. Ancak Barter ticaret sistemi bilinen birebir karşılıklı takas işlemlerinden farklı gelişmiş bir sistemdir. Satın alınan mal ve hizmetin bedelinin üretilen mal ve hizmet ile ödendiği bir finans ve ticaret sistemidir

Barter Sistemi, firmaların bir araya gelerek oluşturduğu bir pazardır ve Barter Pazarını oluşturan firmaların arzları ve talepleri ile işler. Barter Sistemi ile çalışan bir firma, Barter Ortak Pazarından satın aldığı malların ve hizmetlerin bedelini, ürettiği veya ticaretini yaptığı ürünleri Barter Ortak Pazarında satarak öder. Barter Pazarına ürün satan firma, bedelini, Barter Pazarında satışa sunulmuş mallar ve hizmetler listesinden dilediğini satın alarak tahsil eder. Barter firmaları arz ve/veya taleplerini Barter Ortak Pazarına sunar.

BARTER SİSTEMİ NASIL GELİŞTİ

Nasıl mı? Diyelim ki iki kişiden birinin pantolona, diğerinin ise gömleğe ihtiyacı var. Ve bu kişilerin birinin elinde ihtiyaç fazlası pantolon ve diğerinin elinde de fazladan gömlek var. İhtiyaçlarının farkında olan bu iki kişi karşılıklı anlaşarak gömlek ve pantolonu değişiyor. Hem de hiç para kullanmadan. İşte, barter sisteminin temelinde de bu yatıyor zaten. Yani, hiç para kullanmadan bir malın diğer bir malla değiştirilmesi.

İÖ 9000 ve 6000 tarihleri arasında ilk ve en eski değişim aracının sığır olduğunu biliyor muydunuz? Sığır denince inekten kuzuya kadar her türlü hayvanı düşünebiliriz. Zamanla tarımsal faaliyetlerin gelişimiyle beraber yeni değişim araçları ortaya çıktı, bitkisel ürünler, sebzeler, tahıl ve diğer doğal ürünler gibi...

İnsanoğlunun farkında olmadan yaptığı bu ticaret zamanla Barter ismini aldı ve daha profesyonelce yapılmaya başlandı. Barter Dünyada, özellikle Amerika Birleşik Devletlerinde 37 yıldan bu yana uygulanan bir sistemdir. Bugün çeşitli ülkelerde 600 binden fazla kuruluş, barter ticareti yapmaktadır.

The Business Trend Analystsin yaptığı araştırmada dünya ticaretinin %40ının barter sistemi ile yapıldığı tesbit edilmiştir. Amerikada yaklaşık 500 barter firması, tahminen 450.000 üye firma ile yılda 400 milyar dolarlık iç ve dış barter ticareti yapmaktadır. The Int. Ass. of Trade Exchange (IATE)nin verdiği raporda barter ticaretinin Amerikada yılda %16lık bir artış gösterdiği belirtilmiştir.

Avrupada da Barter kuruluşları, IRTA Europa ile bir Barter Birliği çatısı altında toplanmışlardır. Bu Barter Organizasyonları, sistemin bölge geneline yayılmasını sağlamışlardır. The Economist dergisi, 2010 yılında dünya ticaretinin %50sinin barter sistemiyle yapılacağını iddia etmiştir. İsviçrede WIR-barter organizasyonu 1934 de kurulmuş ve sadece iç pazara hizmet vermeyi planlamıştır.

Bugün yaklaşık 63.000 üyesi bulunmaktadır. İsviçrede Daha çok inşaat sektöründe ve iç piyasada popüler olan barter ticareti yıllık %14 artış göstererek 4 milyar Franka ulaşmıştır.
Almanyada ilk barter şirketi, 1983 de Hamburgta kurulmuş, Avusturyada ise ilk barter firması 1984 de Viyanada faaliyete geçmiştir.

Artık ciddi bir endüstri halini alan Barter, sektörel anlamda yapılanmasını tamamlamış, Turizm, Medya, Emlak, Sanayi mamülleri gibi birçok konuda hizmet veren, toptan ve perakende olarak da ayrı ayrı hizmetler veren Barter Kurumları oluşmuştur. Dünya Barter Ticareti, Merkezi Amerikada bulunan (IRTA) Dünya Barter Birliği tarafından örgütlenmektedir.

BARTER SİSTEMİNDE FİYAT BELİRLEME

Barter sisteminde gerçekleşen bir işlemde fiyat,kalite,teslimat şartları ile ilgili bütün şartlar alıcı ve satıcı tarafından karşılıklı belirlenir.

BARTER SİSTEMİNDE FİYAT KONTROLÜ

Barter sistemi bir mal ve hizmet pazarıdır. Fiyatı alıcı ve satıcı karşılıklı belirler. Barter Şirketi Barter serbest piyasa anlayışında işlemlerin gerçekleşmesine özen gösterir. Ancak hiç bir barter sistemi üyesine ürününü piyasaya arz ettiği fiyattan daha yüksek bir fiyatla satmasına izin vermez. Satış barter sistemi ile gerçekleştiği için yüksek fiyat isteyen firmalar tespit edildiğinde Barter Şirketi tarafından İkaz edilir. Eğer aynı politikaya devam ederse üye sistemden ihraç edilir.

BARTER SİSTEMİNDE NELER SATIN ALINABİLİR

Barter üye firmaların birbirleri ile alışveriş yaptıkları bir sistemdir. Üye firmalar sadece barter pazarında arz edilen ürünleri alabilirler.

SATICI FİRMA İÇİN AVANTAJLARI

Barter kendi başına büyük bir pazardır. Firmalara stoklarını eritme, atıl kapasitelerini satışa çevirme imkanı sunar. Firmaların satışlarını arttırır, onların yeni müşteriler kazanmasını sağlar. Üyeler tahsilat riski olmadan ticaret yaparlar. Barter ile satış yapmak için firmalar ek hiç bir masraf yapmazlar. Firmalar bir sene boyunca ürünlerinin ücretsiz reklam ve tanıtımını yaparlar.

FİRMALAR ÜRÜNLERİNİ KİMLERE SATABİLİRLER

Firmalar ürünlerini alıcı firmalara satabilmeleri için Barter Şirketinden satış yetkisi için Provizyon Kodu almaları gerekir. Provizyon Kodu alınmadan yapılan satışların tahsilatı için Barter Şirketi sorumluluk kabul etmez.

BARTER SİSTEMİ İLE MAL SATAN FİRMANIN ALACAĞINI TAHSİLİ

Barter sistemi ile satış yapan firma ürününün bedeli kadar barter sisteminden alacaklı olur ve alacağını sistemden mal veya hizmet satın alarak tahsil eder.

Firmanın alacağı sistemden satın alabileceklerinden fazla ise bakiyeyi nasıl tahsil eder?

Bir firma sisteme üye olduğunda Barter Şirketi yetkilileri kendisine sistemden hangi oranda ürün alabileceği ve yine hangi oranda satış yapması gerektiği konusunda tavsiyede bulunur. Üyelerin ürünleri ile ödeme yapabilecekleri oranda alım yapmaları ve yine ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri oranda satış yapmaları esastır.

Barter Sistemine her firma üye olabilir mi?

Temelde pazar ve sektör kısıtlaması olmaksızın her firma barter sistemine üye olma hakkına sahiptir. Ancak sadece Barter Şirketinin müracaatını onayladığı firmalar üye olmaktadırlar.

Komisyon oranları neye göre değişmektedir?

Komisyon oranları bütün sektörlerde bütün firmalar için standarttır;alıcıdan ve satıcıdan % 5 +KDV olarak alınır.

Barter kredisi nedir?

Barter kredisi, firmalara verilen bir mal ve hizmet kredisidir. Firmalar ihtiyaçları olan mal veya hizmeti barter sisteminde satın alırlar ve bedelini ürünleri ile veya on iki ay sonunda nakit olarak öderler.

Barter sisteminde mal satın alan ödemeyi nasıl yapar?

Barter sisteminin üyeleri bir mal veya hizmet satın aldıklarında para ve diğer ödeme araçları ile ödeme yapmazlar ve bedeli karşılığı TL olarak barter sistemine borçlanırlar.

Borçlu firmalar ödemeyi nasıl yaparlar?

Barter sistemi ile mal veya hizmet alıp borçlanan firma borcunu 12 aylık sürede ürünü diğer bir üye firmaya satarak öder.

On iki ayda ürününü diğer üyelere satamaz ise borcunu nasıl öder?

On iki aylık sürede ödeme yapamaz ise borcunu TL karşılığı nakit olarak öder.

Barter kredisinin avantajları nelerdir?

Barter kredisinin banka kredisi ile karşılaştırıldığında en büyük avantajı maliyetidir. Barter finansmanı ucuz maliyetli bir Amerikan Doları kredisidir ve üyeye maliyeti Amerikan Dolarının on iki ayda TL karşısında yaptığı prim kadardır.Ayrıca herhangi bir faiz ödemesinde de bulunmaz.

BARTER’IN AVANTAJLARI

1- Barter, En Etkili Stok Satış Yöntemidir: Barter sistemi, özellikle stoklarla başı dertte olan firmaları rahatlatır, stok maliyetlerinden kurtarır. Firma, bu stokları satması karşılığında nakit ödeyerek aldığı ürün ve hizmetleri barter pazarından para ödemeksizin satın alabilir.

2- Barter, En Etkili Atıl Kapasite Değerlendirme Yoludur : Firmaların amortisman, personel gideri, faturalar ve benzeri sabit giderleri her zaman için söz konusudur. Ne var ki firmalar, ancak satış yapabildikleri oranda üretim yapabilmekte, bu da sabit giderlerin birim maliyetini artıran bir unsur olmaktadır. Barter sistemine üye firmalar, tam olarak kullanamadıkları kapasitelerinin bir kısmını barter pazarında değerlendirerek atıl kapasitelerini harekete geçirebilir ve bu yolla hem sabit giderlerinin birim maliyetini düşürebilir, hem de üretim için gerekli finansmanın bir kısmını sağlamış olurlar.

3- Barter, Yeni Pazarlara Ulaşmanın ve Yeni Müşteriler Kazanmanın En Kolay Yoludur: Barter sistemi bir klüp gibi çalışmaktadır. Üye firmalar, genellikle alım ve satımlarında diğer bir barter üyesi firmayı tercih etmektedirler. Sistemde bir üye firmanın alım yapması, aynı zamanda bir diğer üye firmanın satış yapması anlamına gelir. Normal koşullarda hiç tanımadıkları ve normal şartlarda satış yapma imkanına sahip olmadıkları müşterilere ulaşırlar. Bu yolla üye firmaların müşteri portföyleri gelişir.

4- Barter, Ücretsiz ve Etkin Reklam Sağlar : Üye firmaların bilgileri ve ürün çeşitlilikleri sistemli bir şekilde YD Barter Bilgi Bankasına kaydedilir. İnternet ortamında çalışan barter programı ile bu bilgiler sistem üyesi bütün firmaların kullanımına sunulur.

5- Barter, Üyelerini Rekabetin Zararlı Etkilerinden Koruyan Bir Sistemdir : Barter sisteminde arz-talep dengesi gözetildiğinden aynı ürünü üreten fazla sayıda üreticiye sistemde yer verilmez. Yani, barter sistemine üye olan bir firma, kendi sektöründe faaliyet gösteren çok fazla rakiple karşılaşmaz.

6- Barter, Tahsilat Riski % 0 Olan Bir Sistemdir : Barter sisteminde üye firmaların alacak ve borçları EMİN  Barter güvencesindedir.

7- Barter, Faizsiz Ürün Ve Hizmet Kredisi Sağlar : Barter sistemine üye firmalar, 12 aya kadar %0 faizle TL üzerinden ürün ve hizmet kredisi kullanabilirler.

Barter alternatifsiz bir finansman modelidir

İhtiyaçlar için kullanıldığında Barter bir finansman sistemidir. Barter Sistemi ile ürün satın alan firma nakit ödeme yapmaz; sisteme TL ile borçlanır ve borcunuzu uzun vadede ödersiniz.İhtiyaçlarını Barter Ortak Pazarından karşılayarak borçlanan firma öncelikle stoktaki ürünlerini pazara sunarak geri ödeme yapar. Böylelikle hem stok maliyetinden kurtulur, hem de aynı oranda cirosunu artırarak kâr eder. Stoklardaki ürün, ek hiç bir gider olmaksızın (telefon, personel, tanıtım-reklam, vb.) barter sistemi ile satıldığından normal satışlara oranla daha yüksek bir kâr marjı gerçekleşmektedir.

Yeni Pazarlar - Yeni Müşteriler Bulmaktadır
Barter üyeleri hiç tanımadıkları ve normal şartlarda satış yapma imkanına sahip olmadıkları müşterilerle tanışarak alışveriş yapmaktadırlar. Firmalar, normal ticari faaliyetlerini yine devam ettirdiklerinden barter sistemi ile ek satış yapma arayışında olmaktadırlar.

% 100 Tahsilat Garantisi sağlar.
Barter sisteminde üyeler barter şirketi güvencesinde satış yapmaktadırlar. Barter şirketi onayı ile satış yaptıklarında alacaklarının garantörü Barter Şirketidir. Satış yaptıkları firma iflas dahi etse alacaklarını sistem üyesi diğer firmaların ürünlerinden satın alarak tahsil etmektedirler.

Ücretsiz ve Etkin Reklam sağlar
Üye firmanın ürünleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler sistematik bir şekilde Barter Bilgi Bankasına kaydedilmektedir. İnternet ortamında çalışan barter programı ile bilgiler, sistem üyesi bütün firmaların kullanımına sunulmaktadır. Arz ile ilgili bilgilerin her an değiştirilebilir olması üyeye, ürünlerinin tanıtımında bir sene boyunca ücretsiz kullanabileceği dinamik barter pazarını sunmaktadır.

Güvenli, Kolay İhracat sağlar
Barter Şirketinin uluslararası pazarlarda barter sistemini birlikte uygulamak için anlaşma imzaladığı diğer barter şirketleri, dünyanın her yerinde barter ticaret yapan binlerce üyenin taleplerini sunmaktadır. Barter üyeleri interneti kullanarak diğer ülkelerdeki barter sistemi üyelerini tanıma ve dış ticaret riskleriyle karşılaşmadan ihracat yapma imkanına sahiptirler.

Barter Ortak Pazarı
Barter Sistemi, üye firmaların bir araya geldiği bölgesel bir entegrasyondur. Bölgesel entegrasyonların ekonomik etkileri içinde en belirgin olanı ticareti artırıcı etkisidir. Uzun dönemde pazarların daha da genişlemesi ve derinlik kazanmasıyla üye firmaların rekabet gücü artabilecektir.

Pazarın genişlemesiyle teknolojik gelişme hızlanır; ileri üretim tekniklerine ulaşılır; dışarıdaki firmalara kıyasla bir üretim üstünlüğü sağlanır. Bu gelişmeler ile birlikte gelecek hakkındaki belirsizlikler azalacağından yeni yatırım projelerine ilgi artar. Yatırım artışları sektörleri büyütür, firma sayılarını ve rekabeti artırır. Anlaşma sonunda fiyatlardaki düşüşler tüketicilerin reel gelirlerini artırır.

Barter Pazarının Kendi Kendine Yeterliliği
Barter Pazarı, üye firmaların satış için sunduğu ürünlerden oluşur. Yine üye firmalar ihtiyaçlarını Barter Pazarından karşılarlar. Talep edilen ürün Barter Pazarından bulunamadığı durumlarda yeni firmaların Pazara girmesi sağlanır.
Barter Pazarı, kendi kendine yeterlilik esası üzerine çalışır. Pazarda toplam arz - toplam talep dengesi gözetilir. Her zaman için toplam talep toplam arzdan fazla bulunduğundan Barter Ortak Pazarının her yönde genleşmesi doğal bir mekanizma vardır.

Serbest Piyasa Şartları
Barter Pazarında serbest piyasa şartlarında alışveriş yapılır. Üyeler adil şartlarda rekabet ederler. Mal almakta veya mal satmakta üyeler serbesttir. Ticari kazanç için işlem yapılır. Ürünün fiyatı, kalitesi, nitelikleri, teslim tarihi, garantisi, satış sonrası hizmeti alıcı ve satıcı arasında kararlaştırılır. Barter Pazarında mal ve hizmet dolaşımı serbestçe sağlanmaktadır. Pazarda rekabeti sağlamak esprisinde alternatif firmalara üyelik verilir ama Pazara önce girmiş üyenin cazibesi korunur. Her ürün ve sektör için arz-talep dengesi gözetilir ve arzın talepten önemli oranda çok olmasına izin verilmez. Barter Pazarına giren firmalar diğer üyeler ile aynı sektörde rekabet ederler ama haksız rekabet ile karşılaşmazlar.

Barter Çeki 
TL  cinsinden tutarının yazılı olduğu, mal veya hizmeti alan tarafından imzalanıp kaşelenen, Barter Sistemi nin kıymetli evrakıdır.

Barter İşlemi
Firma, Barter Ortak Pazarına dahil olduktan sonra, öncelikle ihtiyaç duyduğu mal veya hizmeti satın almak isterse Sisteme, alım bedeli kadar teminat vermek durumundadır. Bu teminat özellikle Gayrimenkul İpoteği ve Banka Teminat Mektubu olarak alınmaktadır. Eğer önce sisteme mal veya hizmetini satmış ise sattığı miktar kadar Satınalma Kredisine Sahip olmaktadır.

Üyenin yeterli kredisinin olduğu durumda ve ihtiyaç duyduğu bir ürünü satın alacağı zaman diğer bir barter üyesi ile mal veya hizmet için kalite, teslimat, fiyat ve diğer hususlarda anlaşma yapar. Ödemesini barter ile yapacağı için kendi çekini kullanır.

Barter Şirketinin Finans Anlamında Çalışması
Barter Şirketi barter sistemini uygularken bir finans şirketi gibi çalışır. Barter üyesi firma her türlü mal ve hizmet ihtiyacını sistemden satın alarak Barterı bir finansman modeli olarak kullanabilir. Satın aldığı ürünün bedeli kadar barter sistemine TL ile borçlanır.

Sistem, alıcı firmaya, borcunu kendi ürünü ile ödeyebilmesi için 12 ay vade tanır. 12 aylık sürede borçlu firmaya ürettiği mal ve hizmete olan talepler iletilir, satış gerçekleşirse firma borcunu ürünü ile ödemiş olur. Borçlu firma 12 aylık sürede hiçbir şekilde ürünü ile ödeme yapamaz ise, borcunu 12 ayın sonunda nakit olarak öder. Böylelikle 12 ay için sıfır faizli dolar kredisi kullanmış olur.

 KOSGEBden iktibas edilmiştir.
Okunma Sayısı 2597 Son Güncelleme: 19.7.2009

UstalarBurada.com : Kaliteli iş arayan, eleman arayanların sitesi - (262) 341 40 04 - Usta Firma ve Usta Elemanlar Burada - Siz Neredesiniz? Firma CV, Usta CV, Kaynak Ustaları mı Lazım İşinizi yetiştirmek mi İstiyorsunuz ? Kaynakçılar,Argoncular,El - BARTER sistemi hakkında merak edilen her şey
UstalarBurada.com : Kaliteli iş arayan, eleman arayanların sitesi - (262) 341 40 04 - Usta Firma ve Usta Elemanlar Burada - Siz Neredesiniz? Firma CV, Usta CV, Kaynak Ustaları mı Lazım İşinizi yetiştirmek mi İstiyorsunuz ? Kaynakçılar,Argoncular,El - BARTER sistemi hakkında merak edilen her şey
  4Bizden Haberler
 Bilişimde Kariyer - YSM Yazılım Kadrosunu Genişletiyor.

  YSM Yazılım Kadrosunu Genişletiyor.

 UstalarBurada.com web sitesi güncellendi.

  UstalarBurada.com web sitesi güncellendi.

 YazıcıGrup Ekim2010 e-bülteni yayınlandı

  YazıcıGrup e-bülteni yayınlandı. http://www.yazicigrup.net/eBulten/2010/20100910/

 UstalarBurada.com 'a YSM Yazılım'dan açıklama

  YSM Yazılım ve 2010 vizyonunu aktaran açıklamayı yayınlıyoruz.

 Operasyonel Değerleme ve Şirket Karnesi

  Modern Yönetim Teknikleri – Yazı Dizisi 2

 Bizimle çalışmak ister misiniz?

  YAZILIM ve PROJE SATIŞ YÖNETİCİMİZ olmak istermisiniz?...

 Niyetiniz büyümek ise EVET yazılımı size yeter

  Müşteri ve Adayları, Pazarlama-Satış-CRM,Üretim, Finans,...... EVET ile çok kolay

 Ne duruyorsun ? İstenmeyen başarısız sonuçları aşmak için arayınız

  Neden YSM Yazılım?

 BARTER sistemi hakkında merak edilen her şey

  KOSGEB, BARTER sistemini nasıl tanımlıyor

 Şirket liderleri ve yöneticileri için

  Şirketinize "Sistemsel Bakış" anlayışı geliştirmek üzerine…

 Vergide Türkiye Üçüncülüğü Yetmez Çöpten Elektrik Üretip Birinci Olacağım

  Ankara birincisi, Türkiye üçüncüsü olan Türker, 2008 yılı hedefini ise birincilik olarak belirledi.

 Akbank'tan Net 1,782 Milyon TL Kar

  Akbank, 2008 yılında 1 milyar 782 milyon TL net kar elde etti.

 UstalarBurada.com büyüyor

  UstalarBurada.com üye sayısı güngüne artıyor. UstalarBurada.com ailesi hızla genişliyor.

 Satılık Portal Web Sitesi : UstalarBurada.com fiyat tekliflerini bekliyor.

  Tüm haklarıyla Satılık Portal Web Sitesi : UstalarBurada.com - Türkiye İstihdam ve İşgücü piyasasına teknolojik katkımız

 www.UstalarBurada.com sitemizin Google Page Rank değeri 4 e yükseldi.

  27 Eylül 2008 itibarıyla www.UstalarBurada.com sitemizin Google Page Rank değeri 4 e yükseldi.

 www.ArtWin.Net sitemizin Google Page Rank değeri 6 ya yükseldi.

  27 Eylül 2008 itibarıyla www.ArtWin.Net sitemizin Google Page Rank değeri 6 ya yükseldi.

 ArtWords - ArtWin.Net Google AdWords reklam kampanyası başladı,

  Üyeliği olan kazanıyor, olmayan acaba nasıl üye olunuyor diye soruyordu.

 Neyin CRM si?

  Neyin CRM si? CRM - Müşteri İlişkileri Yönetimi - Nedir?

 Ustalarburada.com yeni bir iş sahasınıda bünyesine kattı

  MARKET ELEMANLARI olarak,Kasap, Şarküteri, Kasiyer. manav elemanlarıda artık ustalarburada da

 UstalarBurada.com Kurumsal Üye - Reklam Tarifesi

  Eğer sitemize reklam vermeyi düşünürseniz, daha geniş kapsamlı tanıtma imkanı bulursunuz. Tüm ilişkide olduğumuz firmalarımıza da sizi tavsiye edebilir, sizinle tanışmalarında yardımcı olabiliriz.

 Outlook da E-mail adresimi nasıl tanımlayabilirim?

  YSM Yazılım - ArtWin.net olarak müşterilerimize bir kolaylık daha sunmak istedik ve örnek program olarak Microsoft Outlook Express programını kullandık.

 E-Ticaret Terimler Sözlüğü [Bilgi Güvenliği]

  ArtWin.Net EasySELL e-ticaret yazılımı paketini biliyorsunuz.E-ticaret ile hem müşteri olarak hem de EasySELL kullanan site sahibi olarak aşağıdaki bilgileri siz değerli müşterilerimiz ile paylaşmak istedik.

 Bugün 08.08.08

  YSM Yazılım - ArtWin.Net olarak 08.08.08 tarihinde neredeyiz? Neler yaptık?

 www.ArtWin.Net - Page Rank değeri 5 oldu

  28 Temmuz 2008 itibarıyla www.ArtWin.Net sitemizin Google Page Rank değeri 5 e yükseldi

 Güncel bir web sitesi müşteri getirir

  Microsoft Türkiye - Girişimcilik ile ilgili önemli bir makale

 Genel Müdürümüzün röportajı

  YSM Yazılım Genel Müdürü, Sedat YAZICI'nın yerel bir gazeteye verdiği röportajından özet açıklamalar sunuyoruz:

 YILDIZ GROUP KAZAKİSTAN ASTANADA

  YILDIZ GROUP KAZAKİSTAN ASTANA STADYUMUNDADA ÇELİK KONUSUNDAKİ YETENEĞİNİ VE TECRÜBESİNİ GÖSTERDİ SLOGANINA UYGUN OLARAK TEK YILDIZ OLMA YOLUNDA SAĞLAM VE EMİN ADIMLARLA İLERLEMEKTEDİR

 YSM Yazılım : Nam-ı diğer ArtWin.Net Yazılım

  Neler üretiyoruz? Kimlerle çalışıyoruz? Bizden son haberler...

 UstalarBurada.com - Ara Eleman ihtiyacı için içerik genişlemesine gitti

  15 Temmuz 2008 itibarıyla ana meslek kategorileri genişledi. Saç kesme ve Bükme ustaları ile Mühendis ve formenler grubu eklendi

 AKSA JENERATÖR ile gücümüze güç kattık.

  Kocaeli ilinde artık AKSA JENERATÖR'ün bayiliğini AKSAN JENERATÖR, San Tic.Ltd. Şti ile üstlenmiştir. Her türlü probleminizi çözecek jeneratör çeşitlerimiz ile hizmetinizdeyiz.

 GEZGİN MAKİNA

  GEZGİN MAKİNA Kocaeli sanayiine ve Halkına hizmet etmekten mutluluk duyar

 Tüm kaynak alanında Usta olan Kaynakçı arkadaşlar

  Sitemiz sizinle,Alanında da Güvenilir Olan firmalarla Sizleri buluşturmak istemekteyiz

 Web Sitemiz

  www.UstalarBurada.com yayında

 Sanal POS nedir?

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 Aile Şirketleri ve 25 Adımda Kurumsallaşma

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 Şirketlerde Sürekli Gelişme

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 E-Ticaret veya Elektronik Ticaret nedir?

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 KOBİ´lere e-ticaretin getireceği avantajlar

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 Web Sitesi ve E-ticaret

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 e-CRM (Elektronik Müşteri İlişkileri Yönetimi) nedir?

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 Şirketlerde Sürekli Gelişme

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 Büyüyen Aile Şirketleri

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 İtibar Yönetimi

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 Kalite Dediğin Tek Dişi Kalmış Canavar mı?

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 KOBİ nedir?

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 KOBİ´lerde ihracat sorunları ve çözüm iradesi

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 Neden lisanslı yazılım kullanılmalı?

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 KGK (Kesintisiz Güç Kaynağı)

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 E-imza ve E-sertifika ile ilgili bazı kavram ve tanımlar

  Bilgilenmek için okumalımıyım acaba?

 
UstalarBurada.com : Kaliteli iş arayan, eleman arayanların sitesi - (262) 341 40 04 - Usta Firma ve Usta Elemanlar Burada - Siz Neredesiniz? Firma CV, Usta CV, Kaynak Ustaları mı Lazım İşinizi yetiştirmek mi İstiyorsunuz ? Kaynakçılar,Argoncular,El - BARTER sistemi hakkında merak edilen her şey
İsim
e-mail
 
EasyWeb Paket-6,Easyweb Ürün Ailesi, v7.0